Педагогічна преса МОН молоді та спорту України
Завдання сучасної школи - виховання компетентної особистості, яка володіє не лише знаннями, високими моральними якостями, а й уміє діяти адекватно у відповідних ситуаціях, застосовуючи знання й беручи відповідальність за свою діяльність.
Виховний процес динамічно розвивається. Йому властива потреба в оновленні, у постійній відповідальності вимогам часу, суспільним потребам, запитам особистості. Якість виховного процесу залежить від учителя, рівня його методичної, науково-теоретичної підготовки.
Виконання поставлених перед освітою завдань вимагає оновлення змісту освіти, переоцінення самоцінності знань. Пріоритетного значення набули особистісно зорієнтовані технології навчання. Сучасний урок покликаний стимулювати самостійну діяльність учнів, виробляти стійкий пізнавальний інтерес, до вивчення навчального матеріалу, позитивні мотиви до навчання. Учитель сьогодні виступає насамперед організатором навчальної діяльності учнів, їх помічником і консультантом. Динамізм, високий рівень інформаційної культури є обов'язковою передумовою діяльності педагога.
Творчість має стати стилем життя кожного вчителя. Ідеться про формування системою і змістом методичної роботи вчителя-дослідника, який результати своєї діяльності вбачає не лише в рівні навчальних досягнень учнів, а й в таких характеристиках вихованців, як рівень розвитку, вихованості, ставлення до навчання, міжособистісні стосунки тощо.
Опис герба

За основу Герба Віньковецького навчально – виховного комплексу у складі середньої загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів та гімназії взято давній геральдичний щит, обрамлений контуром, розділений горизонтально на три частини: синього, малинового і зеленого кольорів (зверху вниз) у співвідношенні 4:2:4.
Синє поле – символ миру, краси, спокою, величності і великодушності.
Малиновий колір щита символізує спадщину від минулих поколінь, козацьку славу і мужність.
Зелений колір – це символ надії, свободи, життя і родючості нашої землі. Це сади, ліси, лани, неповторні пагорби рідного краю.
У верхній частині герба, у центрі 16 – променеве сонце, основний елемент старовинного Подільського герба, яке символізує могутність, добробут, чистоту, вірність, злагоду і дружбу.
Центральними елементами герба є книга, стилістичне зображення земної кулі і компасу, що символізує шлях до знань та дорогу життя.
По контуру герб обрамлений лавровими листами, що символізують славу про наших випускників, які є гордістю навчального закладу.
Опис прапора

Прапор Віньковецького навчально – виховного комплексу у складі середньої загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів та гімназії - це прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, розділене горизонтально на три частини: синього, малинового і зеленого кольорів у співвідношенні 4:2:4.
Синій колір – це символ миру, краси, спокою, величності і великодушності.
Малиновий колір – колір спадщини від минулих поколінь, козацької слави і мужності.
Зелений колір – символ надії, свободи, життя і родючості нашої землі.Гімн

Віньковецького навчально – виховного комплексу у складі середньої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів та гімназії
слова та музика Івана Масловського

Тримать майбутнє у руках своїх
Звичайно це важка й почесна є робота.
Уся країна помістилась в них…
І будувать її, то ваша є турбота…
Тримать майбутнє у руках малих.

Приспів:
Хай зорі будуть високими,
Задумане стає реальністю.
Бо ж ми українці – соколи,
Від роду і за ментальністю.
Торуючи святі знання стежки…
По котрих перейдуть майбутні покоління.
Несучи свої радості й гріхи,
Слід пильнувати, щоб не висохло коріння…
Торуючи святі знання стежки.


Віньковецький НВК сьогодні
 • 1-4 класи - 215 учнів  
 • 5-9 класи - 303 учнів 
 • 10-11 класи - 105 учнів 
 • загальна кількість учнів - 623 
 • класів - 32  
• вчителів - 83

Що у нас є для навчання і відпочинку
 В НВК є 32 навчальних кабінети, бібліотека, інформаційно-методичний центр, мультимедійні дошки, сучасні комп'ютерні класи, актовий зал, спортзал, спортивні майданчики, учні та вчителі мають можливості користуватися послугами інтернету. 

В НВК функціонують:
• Шкільна газета "Шкільний вісник", "School time" ;

• Краєзнавчий осередок "Пошук";
• Спілка Товариств Учнівського Самоврядування;
• Дитячо-юнацьке об'єднання "Юні віньківчани";
• Шкільний Європейський Клуб "Меридіан"

Наша адреса:
Віньковецький НВК,
Хмельницька область
Віньковецький район,
смт. Віньківці
вул. Заславська, 13
тел. 2-15-15
vinnvk1@rambler.ru