ПОРЯДОК
реєстрації учасників пробного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2013 році
1. Учасниками пробного тестування є особи, які зареєструвалися для його проходження та здійснили оплату.
2. Реєстрація учасників пробного тестування здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти з 01 листопада 2012р. до 30 листопада 2012р через мережу Internet.
3. Ви можете зареєструватися для проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання не більше, ніж із двох предметів:
23 березня 2013р - з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької або іспанської;
30 березня 2013р - з математики, історії України, хімії, географії, світової літератури.
4. На сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти можуть зареєструватися лише особи, які проживають у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях.
5. Для реєстрації особи, яка виявила бажання взяти участь у пробному тестуванні, необхідно:
5.1. Зайти на сторінку реєстрації на пробне ЗНО.
5.2 Заповнити реєстраційну форму; вибрати предмети пробного ЗНО.
5.3 З персональної сторінки роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного ЗНО (на кожен вибраний учасником предмет квитанція роздруковується окремо).
Вартість одного тестування для одного учасника складає 89 гривень 00 копійок.
5.4 На основі цієї квитанції здійснити оплату в установах будь-якого банку України не пізніше 07 грудня 2012 р.
5.5 Роздрукувати запрошення-перепустку (після того, як кошти за участь у пробному ЗНО будуть на рахунку Вінницького РЦОЯО), де вказано час і місце проведення пробного ЗНО.
Факт зарахування коштів Ви може побачити на своїй персональній сторінці «особистий кабінет» (вхід за допомогою логіна та пароля, який Ви вкажете під час реєстрації).
6. Оплачена квитанція є підтвердженням факту реєстрації на пробне тестування. Неоплачена у встановлений термін заявка анулюється.
7. У разі неучасті особи у пробному тестуванні сплачені кошти не повертаються. Ця особа має право отримати примірник тестового зошита і правильні відповіді до тестових завдань, звернувшись у триденний термін за адресою, указаною в запрошенні-перепустці.
8. Оплачена квитанція вважається підтвердженням ознайомлення та згоди учасника з п.7 даного Порядку.
9. При вході до пункту пробного тестування учасник повинен пред’явити такі документи:
запрошення-перепустку;
квитанцію про сплату вартості послуг на проведення пробного тестування;
паспорт (свідоцтво про народження).
ПРОБНЕ зовнішне незалежне оцінювання дає можливість:
· ознайомитися з правилами проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
· підготуватися психологічно до проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
· ознайомитися з форматами тестових зошитів;
· орієнтуватися в різних формах тестових завдань;
· розрахувати час на виконання частин тестового зошита;
· потренуватися в заповненні бланків відповідей типу А і Б;
· отримати результат за шкалою 100-200 балів.
Результати ПРОБНОГО зовнішнього незалежного оцінювання
Кожен учасник отримає бланк з правильними відповідями та схемами підрахунку балів і зможе самостійно визначити кількість тестових балів, набраних під час проходження пробного тестування.
Про результат пробного тестування за шкалою 100-200-балів можна буде дізнатися на інформаційних сторінках «Особистий кабінет», створених на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.
Звертаємо Вашу увагу, що лише учасники пробного тестування будуть мати можливість доступу до on-line тестування на сайті ВРЦОЯО.
Умови прийому до ВНЗ
___________________________________________________________________________________________________________________________
Шкільна підготовка.
Щоб успішно скласти тести, випускникам замало ґрунтовних знань за 10-11 класи. Тестові завдання передбачають відповіді із цілого курсу вивчення предмету. "Учні потребують повторення матеріалу, але програма випускного класу не розрахована на повторення. За таких обставин вчителі використовують усі форми повторення та узагальнення знань", розповіла завідуюча інформаційно-методичним кабінетом міського управління освіти Тетяна Дупляк.
Займаємося з репетитором.
Як варіант здобуття - заняття з репетитором. Як розповіла одна із репетиторів міста, спершу вона дає дитині теорію, щоб було уявлення про предмет, а потім займається по минулорічних тестах. в середньому послуги репетитора коштують 50 гривень за два уроки (дві академгодини), якщо ви займаєтеся індивідуально. Як варіант можна розглянути колективне репетиторство, але в такому випадку дитина має більш свідомо підходити до навчання. Адже репетитор буде розсіювати свою увагу на весь колектив.
Ще одним варіантом може бути відвідування підготовчих курсів при вищих навчальних закладах.
Готуємося самостійно.
Якщо випускник вирішує самостійно готуватися до тестування, то він може взяти участь у незалежному тестуванні, яке проводить ВНЗ під час відкритих дверей. Також на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти можна отримати минулорічні тести та відповіді на них. Випускники мають можливість випробувати свої сили в он-лайн тестуванні.
Для вступу у вищий навчальний заклад необхідні такі документи:
- заява про вступ;
- документ державного зразка про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень або документ про базову загальну середню освіту) і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або завірені копії;
- медичну довідку за формою 086-о (оригінал або завірену її копію);
- шість фотокарток розміром 3x4 cм;
- сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти (оригінали або завірені копії) з загальноосвітніх предметів, що відповідають переліку вступних випробувань, визначеному правилами прийому до вищого навчального закладу, для участі у конкурсі щодо вступу на обраний випускником напрям підготовки (спеціальність);
- паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці);
Окрім обов'язкових документів, абітурієнт може також подавати грамоти, відзнаки. Під час конкурсу сертифікатів при однаковій кількості балів це може зіграти на користь майбутнього студента.
Відповідальний секретар приймальної комісії не може взяти у абітурієнта неповний пакет документів, так що уважно переглянте, чи все ви зібрали. Після того як у вас прийняли документи, обов'язково візьміть розписку, де вказується перелік зданих документів, адже без неї, при необхідності, ви не зможете забрати свої документи. Прийом усіх документів проводиться безкоштовно.
Уважно запишіть та залишіть у приймальній комісії свої контакти, щоб працівники повідомили вас про результати конкурсу.
Пам'ятка абітурієнту. На що варто звернути увагу в першу чергу:
- ліцензія вищого навчального закладу;
- акредитаційний сертифікат;
- перелік напрямів та спеціальностей;
- склад приймальної комісії;
- пільги;
- перелік дисциплін;
- план прийому;
- розцінки;
- дата прийняття рішення про зарахування до ВНЗ;
- термін подачі оригіналів документів;
- заповнюйте документи самостійно;
- обов'язково візьміть розписку про прийом документів;
- ретельно переглянте договір;
- збережіть чек.