Головна » 2015 » Квітень » 23 » Що читають наші вчителі та учні?
Що читають наші вчителі та учні?
23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права. Тому у нашому НВК було проведено опитування серед вчителів та учнів, де кожен міг записати у зошит, які книги прочитав за останній рік.

Книги – морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
Іван Франко

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі. Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно. Кожного року за ініціативою ЮНЕСКО обирається Всесвітня столиця книги. Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням. Овідій

Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні. Життя зробить усе інше.
Ф. Достоєвський

Завдання книги - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його.
Корчак Я.

Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення .

Переглядів: 493 | Додав: Homa | Рейтинг: 0.0/0